321 Görüntüleme
Dil Seçenekleri

Doktor Sesini Yazıya Çeviren Cihaz

Sestek firması, geliştirdiği yeni teknolojiyle klavyeleri rafa kaldırıyor. Mikrofon aracılığıyla bilgisayara söylenenleri eş zamanlı olarak metne dönüştüren yazılıma en fazla ilgiyi doktor ve hukukçular gösteriyor. Bu sesler, yapay zeka ile de anlamlandırılıyor. Teknoloji şirketi Sestek, klavyeleri rafa kaldıracak bir yazılıma imza attı. Mikrofon aracılığıyla bilgisayara söylenilenleri eş zamanlı olarak metne dönüştürmeyi başaran şirket, teknolojide yeni bir dönem başlattı. Söylenenleri saniyenin altında bir sürede ekrana taşıyan yazılıma en fazla ilgiyi doktor ve hukukçular gösterdi.

Meslek gruplarına göre özel geliştirilen yazımlar sayesinde, her türlü teknik veriyi kolayca yazıya dökmek mümkün hale geldi. Sestek, çağrı merkezleri alanında dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketi DMG Consulting tarafından yayınlanan “2018-2019 Konuşma Analizi Ürün ve Pazar Raporu”nda yer alan müşteri memnuniyeti araştırmasına göre, "Konuşma Analizi" ürünüyle 10 kategorinin sekizinde rakiplerini geride bırakarak en yüksek puanı elde etti. Çağrı merkezleri alanında dünyanın önde gelen bağımsız araştırma ve danışmanlık şirketi DMG Consulting, ‘konuşma analizi’ pazarındaki oyuncuları, trendleri ve ürünleri değerlendirdiği “2018-2019 Konuşma Analizi Ürün ve Pazar Raporu”nu (2018-19 Speech Analytics Product and Market Report) yayınladı. Bu sene 13.’sü hazırlanan raporda, ‘konuşma analizi’ teknolojisi sunan şirketlerin ürünlerine ilişkin 10 ana kategoride gerçekleştirilen müşteri memnuniyeti araştırma sonuçları da yer aldı. Türkiye’den doğan ve ses teknolojileri alanında dünyanın öncü şirketlerinden biri haline gelen Sestek, müşteri memnuniyeti araştırma sonuçlarına göre 10 kategorinin 8’inde rakiplerini geride bırakarak ilk sırada yer alırken 7 kategoride ise tam puan almayı başardı.​

Müşteri Memnuniyeti Başarının Anahtarıdır
Çağrı merkezlerinde kaydedilmiş tüm telefon görüşmelerini ‘speech-to-text’ teknolojisi ile önce metine dönüştüren, ardından da duygu belirleme (emotion detection) teknolojisi ile müşteri temsilcisi etkileşimlerinin analizini yapan Sestek Konuşma Analizi; kelime grubu, müşteri cinsiyeti, söz kesme oranları gibi sayısız parametreyi baz alarak gerçek zamanlı arama yapılmasına olanak sağlıyor.  Müşteri memnuniyeti araştırmalarında elde ettikleri sonuçları değerlendiren Sestek CEO’su Prof. Dr. Levent Arslan şunları kaydetti: “Geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerimizin temelinde maksimum müşteri memnuniyeti arayışımız yer alıyor. Sestek ekibi olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını tam olarak anlamak ve ‘Sestek Konuşma Analizi’nden en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlamak için, sürekli onlarla iletişimde kalıp ürünümüzü özelleştiriyoruz.

Konuşma Analizi ürünümüzde kullandığımız veri madenciliği yöntemleri sayesinde, hem müşteri memnuniyetini, hem de müşteri temsilcisi performansını geliştirmeye yardımcı oluyoruz. Müşteri memnuniyetinin başarının anahtarı olduğunu biliyoruz. DMG’nin araştırmasında müşterilerimizden mükemmel puanlar almış olmamız, onların beklentilerini karşılayabildiğimizi kanıtlıyor.” Rapor sonuçlarına ilişkin görüşlerini paylaşan DMG Consulting Başkanı Donna Fluss ise “Konuşma Analizi, çağrı merkezlerindeki ses etkileşimlerini anlamlandırma konusunda sunduğu benzersiz katkılarından dolayı her zaman ilgi çekici bir ürün. Teknoloji sağlayıcılara ve kullanıcılara büyük faydalar sunan bu yazılıma yatırım yapan şirketler, önemli faydalar elde edebilir” dedi.

30 Ar-Ge Mühendisi Çalışıyor
2000'DE kurulan Sestek, geçen süre içinde Türkiye'nin en büyük ses teknoloji şirketi oldu. Tamamı Türk mühendislerden oluşan 37 kişilik kadrosu ile ilkleri hayata geçiren firma bugüne kadar 20'ye yakın patentli ürün geliştirdi. Sesi yazıya, yazıyı da sese hatasız olarak dönüştürmeyi başaran şirketin hedefi ise yapay zekâ ile bu teknolojiyi birleştirmek.
 

Company NameSestek
Year of Est.2000
Placeİstanbul
SectorTeknoloji, Yazılım
Yerlilik Oranı %100
Web Sitesihttp://www.sestek.com.tr
Yol Tarifi
Eğer bu içerik size ait ise veya içerik yanlış bilgi içeriyor ise Geri Bildirim butonunu kullanarak bizimle iletişime geçip yardımcı olabilirsiniz. Geri Bildirim
DialerVox
Sesli Duyuru Sistemi
Sanal Asistan
Doğal Diyalog Çözümleri
Sesli IVR
Doğal Diyalog Çözümleri
FreeTalk Medikal
Medikal Deşifre Ve Tıbbi Dikte Programı
SocializerVox
Müşterinin Sesi Çözümleri
Benzer Şirketler 34
Ekin Technology

Yüz Tanıyan Dijital Devriye Araçları

Tezmaksan

Tezmaksan Hizmetleri, MAKTEK Avrasya’da Sanayiciye Çözüm Üstüne Çözüm Sundu

Doğuş Kalıp

Yerli Robot Kolu Üretiminde Uzman

Parkolay

Otomatik Otopark Sistemleri - Otopark yönetim sistemi

ArtGE

Yüz Yakalama ve Akıllı Arşivleme Yazılımı

2N İnovasyon

KOBİ'lere Yapay Zeka Çözümleri Sunuyor

EyeSense

Görme Engelliler İçin Nesne Tanıma Cihazı Yaptı

MASTER Fİ

Yapay Zeka ve Big Data ile Pazarlama

ARTIWISE

Türkçe Düşünen ve Konuşan Makineler Üretti

ASSECO

Kara Para Aklama Kontrol Sistemi Geliştirdi

BİOMEC ELEKTRONİK

Mobil Uyumlu Akıllı İşitme Cihazları Üretiyor

defne

Akıllı Pazarlama Platformu Üretti

DİALOG

Kablosuz ve Taşınabilir Güç Kaynağı Üretiyor

FİNANSTECH

Finansal Kararlara Yönelik Yapay Zeka Geliştiriyor

ETERATION

Yenilikçi Yazılımlarla Şirketleri Gençleştiriyor

ETCBASE

Sorunlu Alacaklar İçin Yapay Zeka Yazılımı

FEV

Türkiye'nin İlk Otonom Aracını Üretti

İNFOSİS

İş Ortaklarını Tek bir Platformda Buluşturan Yazılım

OKZASOFT

Bariyer ve Plaka Tanıma Sistemlerine Zeka Kattı

HAKAN BT

Yerli Yapay Zeka Yazılımları Tasarlıyor

ADAM ELEKTRONİK

Modem İletişim Sistemleri Üretimi

ROBOTAŞ

Robotik Depolama ve Dağıtım Sistemleri

KORA

İş Süreçlerinizi, Yapay Zeka ile Birleştiriyor

blutus

Personel ve Nesne Takip Sistemi -işçi takibi

İNOSENS

Yaşam İçin Yenilikçi ve Hassas Çözümler

SUİT YAZILIM

Akıllı Sistemlere Geçiş Aşamalarında Teknolojik Danışman

Visio Mechanics

Endüstriyel Görüntü İşleme Sistemleri

Anatolian Technologies & Labs

Hastalığını Söyleyen Otomobil Tasarladılar

Sestek

Developed a Device That Translates Doctor's Voice into Text

Sestek

Der Arzt Hat Ein Gerät Entwickelt, Das Seine Stimme in Text Ubersetzt Wird

dizaynvip

Duygusal Zekalı İlk Araç Hologramı - Araç dönüşüm dizayn

tazı.ai

Nesnelerin İnterneti ve Yapay Zeka Çalışmaları

Etiya

İletişim ve Dijital Servis Sağlayıcılara Müşteri ve Sosyal Medya Analitiği sağlayan lider Bağımsız Yazılım Satıcısıdır.

Cbot

Geliştirdiği Akıllı Sanal Asistanlar ile Chatbot Konusunda Uzman