380 Görüntüleme
Dil Seçenekleri

Nükleer Tıp İçin Radyofarmasotik

Yakınlarının kanser hastalığına yakalanması üzerine, nükleer tıp sektöründe araştırmalara başlayan Avukat Uğur Poyraz ve Endüstri Mühendisi Erhan Görgel, öncelikle bu alanda faaliyette bulunmak için Kamrusepa - Samyoung Nükleer Ürün. Med. San. ve Tic. AŞ - Radyoizotop Üretim Tesisi isimli bir şirket kurdu. 

Şirket, nükleer tıp yöntemleriyle hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılan ''radyofarmasotik'' üretiyor. Özellikle kanserli hastalarda hastalığın evresinin, metastazlarının değerlendirilmesinde en ayrıntılı ve güvenilir verileri sağlamasıyla öne çıkan radyoaktif malzemeler olup siklotron adı verilen cihazlarda üretilmektedir.Radyofarmasotik üretmek ve bu alanda ar-ge çalışmaları yapmak amacıyla kurulan bir Türk-Kore ortaklığıdır. Kalite ve teknoloji düzeyi bakımından uluslararası standartlarda üretime sahip olan bölgedeki tek firmadır. Kamrusepa - Samyoung sunduğu yüksek kalitedeki hizmetiyle, kullanıcıların ihtiyaçlarını en güvenli ve en hızlı şekilde karşılayarak, ülkemiz standartlarını uluslararası seviyeye taşımak amacıyla kurulmuş olan uluslararası bir ortaklıktır. Radyofarmasi alanındaki ürün portföyünü tamamlamak için yerli sanayi ile işbirliği çalışmaları devam etmektedir.

Siklotron 
13 MeV’lik bir siklotron olan KOTRON 13, KIRAMS (Kore Radyolojik ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü) tarafından 2002 yılında geliştirilmiş ve 2005 yılında Ticaret Sanayi, ve Enerji Bakanlığı tarafından 20 MeV altındaki ürünler kategorisinde NEP (yeni mükemmel ürünler) sertifikasına sahip olmuştur.

Company NameKAMRUSEPA
Year of Est.2010
PlaceAnkara
SectorBiyoteknoloji, Sağlık
Yerlilik Oranı %50
Web Sitesiwww.kamrusepa.com
Yol Tarifi
Eğer bu içerik size ait ise veya içerik yanlış bilgi içeriyor ise Geri Bildirim butonunu kullanarak bizimle iletişime geçip yardımcı olabilirsiniz. Geri Bildirim
TechneKam BHR
Etkin madde: Anne nüklid: Sodyum Molibdat ( Na99MoO4) 5- 55…
IoKam BHR
Etkin madde: Sodyum iyodür-131 ( I-131) : 0.15 – 7400 MBq /…
Siklotron
13 MeV’lik bir siklotron olan KOTRON 13, KIRAMS (Kore Radyo…
Benzer Şirketler 1
Virasoft

Cepten Kanser Teşhisi Yapabilen Cihaz